To właśnie Golf stworzył legendę silników GTI, czyli o znakomitych osiągach

Wizualnie vw golf powala, pomimo

W 1974 roku koncern Volkswagen postanowił, że Garbusa zastąpi Golf - auto większe, ale równie solidne, bezpieczne, ergonomiczne i wykonane z dobrych materiałów oraz z dbałością o szczegóły. Wizualnie VW Golf nie powala, ale dla wielu kierowców nie jest to najważniejsze. Liczą się walory, na które stawia Volkswagen. Golf cieszy się więc sporą popularnością. Wszystkie generacje (których jest sześć, trwają prace nad Golfem 7) sprzedały się w kilkunastu milionach egzemplarzy.

Golf 3 zjawił sierpniu 1991

Każda generacja została pozytywnie oceniona przez rynek. Podobnie było z "trójką" - Samochodem Roku 1992. Golf 3 pojawił się w sierpniu 1991 roku i z miejsca stał się hitem.

W porównaniu do poprzedniego modelu odznaczał się nowocześniejszymi kształtami: zaokrągloną linią nadwozia, prostokątnymi reflektorami. Nowością była także szersza paleta silników - w sumie 16 (w tym 11 benzynowych), które odznaczają się długą żywotnością sięgającą kilkuset tysięcy kilometrów.

Tradycyjnie palecie znalazły

Nowością było wypuszczenie dwóch modeli z silnikiem sześciocylindrowym i pojemnością dochodzącą do trzech litrów. Tradycyjnie w palecie znalazły się także dwie jednostki przeznaczone do sportowej eksploatacji (Golf GTI) - każdy dwulitrowy, z tym że jeden miał moc 115, a drugi - 150 KM.

Za to wnętrze w Golfie 3 nie odbiegało jakościowo od tego znanego z "dwójki":